Mielőtt a workshop részleteibe beavatnánk Benneteket, megkértem Petrát, hogy pár mondatban mutatkozzon be, azok számára, akiknek még nem sodorta útjába az élet a munkáit.
Hidvégi Petra vagyok, keramikus. A végzettségem megszerzését követően a Tan Kapuja Buddhista Főiskola hallgatója voltam japán szakirányon. Az elmúlt években a szakmai tevékenységemet főként a gasztronómia útján kamatoztatom. Alkotásaimmal az étel és a kerámia közötti egység és harmónia megteremtésében veszek részt.
Rékával való ismeretségem több, mint tíz éves. Sok-sok éve egy kávé mellett mesélt a Japánban szerzett tapasztalatairól és a Negura Főzőiskola alapításáról. A hosszú évek alatt barátság szövődött közöttünk és szakmai együttműködések sora áll mögöttünk. Számomra a legkedvesebbek ezek közül a Wagashi workshopunk, a Raku Onigiri-szettünk és a Bélbarátok & Mushipan a Daad Gatheringen… Igazán felemelő érzés, hogy kapcsolódásunk újabb állomása a SURIBACHI WORKSHOP lesz. Egy régóta dédelgetett ötletünk valósul meg, amihez egy igazán méltó helyszínt találtunk Szentendrén- a RegenTag Műhelygalériát.
A workshop részletei:
Mit készítünk?
A workshop alapötlete abból a tényből született, hogy suribachit itthon nehéz beszerezni, márpedig azok, akik lépésről lépésre haladnak előre a japán konyha megismerésében előbb-utóbb eljutnak arra a pontra, ahol úgy érzik suribachi nélkül nem teljes a konyhafelszerelésük.
A suribachi egy japán kerámia mozsár, mely első ránézésre abban különbözik bármely más mozsártól, hogy belsejében valamilyen minta alapján tervezett rovátkák futnak. Ezek a rovátkát határozzák meg a rendeltetését is, alapvetően őrlésre, zúzásra, pürésítésre, keverésre használják és legtöbb esetben egyszerre tölti be a mozsár, keverőtál és tálaló funkciót, hiszen kétségtelenül mutatós darab az asztalra helyezve is. A mozsárhoz egy fa törőt használnak, ami jellemzően könnyű fából készül. A suribachiban körkörös mozdulatokkal őrölnek, ezzel szabályozva az őrlemény finomságát. A leggyakoribb suribachiban örlendő hozzávaló a szezámmag, de gyakran használják tofu, főtt zöldség vagy hal zúzására, pürésítésére, szószok összeállítására is.
Hogyan és miből alkotunk?
Szeretnénk, ha minden alkalom a megújulás jegyében telne és az alkotók mindig más alapanyagokkal ismerkednének meg. Így Petra most egy krémszínű, fekete pöttyökkel teli, magastűzű agyagot választott az alkotáshoz. A workshop kezdetén az általa alkotott mintadarabot szemügyre veszitek és átbeszélitek az alkotás lépéseit. A suribachi edények megvalósításhoz terrakotta formatálakat fogtok használni és a tárgyalkotás minden lépését általa bemutatva és együtt haladva viszitek véghez.
A maximális létszám 8 fő, így tudjuk biztosítani, hogy mindenki elmélyülhessen a munkában, kikapcsolódhasson és annyi kérdést tehessen fel, amennyit csak akar!:)
A nyers edények szárításáról, a zsengélő- és a magastüzű égetésről Petra gondoskodik.
Az alkotáshoz minden eszköz a rendelkezésetekre áll: a kézi korongtól az agyagon át a kötényig.
A műhelymunka végén Réka a nyár hangulatához, színeihez alkalmazkodva és ízei által inspirálva, suribachiban készített fogással vár benneteket, hogy garantáltan szárnyra kapjon mindenki fantáziája és új ötletekkel felvértezve távozzon.
Részvételi díj: 30 000 Ft
Hogyan jut el hozzád az alkotásod?
A találkozást követően, kb. 5 hét múlva, amint a tárgyak az 1200 fok fölött megedződtek, e-mailben értesítünk benneteket, hogy átvehetők az alkotások:
-a Negura Cooking School-ban (a honlapon meghirdetett órák napján előre egyeztetett időpontban)
- Szentendrén (előre egyeztetett időpontban)
-vagy a GLS futárszolgálat által ( ezt kérjük előre jelezd számunkra ) - a részvételi díj a futárszolgálat árát nem tartalmazza
Időpont és helyszín:
2024.07.06. 10.00.- 13.00.
A workshop pontosan 10.00-kor kezdődik. Kérjük érkezz időben, ha lehet 5-10 perccel korábban, hogy legyen időd ráhangolódni a feladatra.
Helyszín: RegenTag Műhelygaléria
2000 Szentendre Kucsera Ferenc 2/a. (https://www.regentag.hu/hu/kapcsolat)
Jelentkezés menete:
Töltsd ki a honlapunkon található jelentkezési lapot.
Jelentkezésed beérkezése után válaszemailben értesítünk a fizetéssel kapcsolatos részletekkel. Részvételi szándékodat akkor tudjuk véglegesíteni, amennyiben 2 munkanapon belül átutalod az óra árát a válaszemailben megadott számlaszámra. Vendéglistánk összeállításánál a fizetési sorrendet tekintjük elsődlegesnek, ha betelt egy óra, jelezzük!
Lemondási feltéteink:
Ha regisztráció után kiderül, hogy mégsem tudsz eljönni, javasoljuk, hogy keress valakit magad helyett, hiszen a jelentkezés bármikor átruházható.
Ha 3 héttel a workshop előtt jelzed, hogy nem tudsz jönni, a már befizetett összeget visszautaljuk, vagy átjelentkezhetsz a következő időpontra illetve a Negura Cooking School bármely órájára.
Amennyiben a workshop előtt 2 héttel jelzed, hogy nem tudsz jönni, a befizetett összeg felét utaljuk vissza.
Ha kevesebb mint 2 héttel a meghirdetett időpont előtt mondod le a jelentkezést, sajnos a már befizetett összeget nem tudjuk visszautalni és másik időpontra sem tudjuk áttenni a jelentkezésedet, így azt javasoljuk, keress valakit magad helyett, aki szívesen részt vesz a workshopon.